بله.

از اصلیترین دلایل شکست واحدهای کوچک و متوسط (و حتی واحدهای بزرگ صنعتی) ، این بوده که بازار محصولاتشون رو به دست نیاوردن و وابسته به واسطه ها بودن و این واسطه ها بودن که تعیین میکردن شرایط و قیمت رو.

و از نظر ما ، بعد از سالها تحقیق و مطالعه موراد بیشمار ، اینجا نقطه شکست شماست.

آموختن اصول بازاریابی، حداقل سودش این هست که محصولتون رو به بهترین مشاری و با بیشترین سود میفروشید؛ اما ماجرا اینجا تموم نمیشه.

هدف اصلی ما توانمندسازی شما جهت بازاریابی خارجی جهت صادرات محصولات تولیدی خودتون و سایر مزارع در زمینه های مختلفه.

 

همانطور که گفته شد ، با آموختن بازاریابی ، به مشتریان هدف ، بدون واسطه دسترسی پیدا می کنید و این موضوع ، حاشیه سود شما رو به میزان معناداری افزایش میده.

بازاریابی در اکثر مواقع ، میتونه همونقدر بهتون سود برسونه که پرورش میرسونه.یعنی در خیلی از مواقع سود شما از بازاریابی نزدیک به سودتون از پرورش هست.

همانطور که میبینید، بحث بازاریابی خیلی مهمتر از اونیه که فکرشو کنیم.

در نشستهای مشاوره ای به این موضوع کاملا پرداخته میشه.

 

هدف از آموختن بازاریابی ، اعم از داخلی و خارجی ، صرفا فروش محصول خودتون نیست؛ بلکه هدف فروش محصولات میلیونها تولید کننده محصولات کشاورزی در همه زمینه های سودده هست که در طی فرآیند آموزش تمام نکات کاربردی رو می آموزید

 

در دوره های بازاریابی ، تمام آنچه مورد نیاز شماست تا محصول خودتون و دیگر تولیدکنندگان رو به بالاترین قیمت بفروشید رو می آموزید.از جمله چیزهایی که می آموزید:

 • جمع آوری اطلاعات مشتریان داخلی و خارجی
 • تعیین استراتژی بازاریابی داخلی و خارجی متناسب با محصول موردنظرتون جهت دیده شدن محصولاتتون توسط مشتریان هدف
 • ارتباط با خریداران داخلی و خارجی اعم از تلفنی ، ایمیلی ، حضوری و آنلاین
 • تعیین قیمت تمام شده جهت قیمت دهی به مشتریان
 • کل فرآیند بازرگانی خارجی (از آماده سازی محصول تا تحویل در مقصد و تسویه نهایی)

 

تقریبا تمام صحبت ما در مورد بازاریابی ، بازاریابی دیجیتال هست که ربطی به روحیه نداره.بلکه باید کار با ابزارهایی رو بیاموزید و پشت لپتاپتون بنسینید و بازارهای هدف رو به دست بیارید بدون یک کلام گفت و گو با کسی.

فقط در فرآیند فروش هست که مشتری با ما ارتباط میگیره و باید پاسخگوش باشیم که این بخش رو میشه به دوستان دیگه گروه بسپاریم.

مهم انجام کارهاییه که مشتری شما رو پیدا کنه که به شکل آنلاین انجام میدین.باقی مراحل رو میشه برون سپاری کرد.

 

همانطور که در سوال قبلی به اون پرداختیم ، کل بازاریابی شما ، آنلاین و از پشت لپتاپ و گوشیتون انجام میشه و بازاریابی حضوری ندارید.

 

مثل بسیاری از پرورش دهندگان دیگه ، باید بخشی از سودتون رو به شخصی بدین که این کار رو به جای شما انجام داده.

در این سامانه ، افراد زیادی حاضرن به جای شما بازاریابی کنن .ولی به نفعتونه خودتون رو قدرتمند و توانمند کنید.

 

یعنی انجام فعالیت بازاریابی به کمک زیرساختها و ابزارهای  دیجیتال مانند: موبایل ، اینترنت ، لپتاپ و ...

 مهمترین روشهای بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

 • بهینه سازی موتور جستجو
 • بازاریابی موتورهای جستجو
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی شبکه های اجتماعی (مثل اینستاگرام)
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • بازاریابی ویروسی (وایرال)
 • بازاریابی ایمیلی
 • طراحی و توسعه سایت خودتون
 • رپورتاژ آگهی
 • تبلیغات بنری در سایتهای دیگر
 • ویدئو مارکتینگ

 

بله.

خوبه بدونید طبق آمارهای متعدد منابع معتبر، بسته به محصول ، 25 الی 75 درصد از بازاریابی در تجارت B2B (یعنی عمده فروشیها ، همان چیزی که مدنظر ماست) توسط بازاریابی دیجیتال صورت میگیره.یعنی میانگین 50 درصد ؛ اون هم بازاریابی شرکتهای بین المللی.

اینجا دقیقا همان نقطه ای هست که ما در تجارت داخلی و خارجی ازش غافل موندیم و باید به این حوزه ورود حرفه ای کنیم و سهم خودمون رو از بازار به دست بگیریم.

 

فرآیند بازاریابی موردنظر ما یک فرآیند بلند مدت هست(حدودا یکساله) که شامل دوره های متفاوتیه و شما متناسب با نیازتون ،دوره های تکمیلی رو میگذرونید.

اما تقریبا میشه گفت در یک دوره 7 روزه ، میتونید اطلاعات کاربردی خوبی از بازاریابی بدست بیارید و بازار خودتون و دیگر دوستان و هم گروهیهاتون رو به دست بگیرید.

 

قطعا؛

یکی از اصلیترین اهداف ما از آموزش بازاریابی ، ایجاد درآمد جانبی برای شماست در عرضه محصولات دیگر دوستان گروه.

و در صورتی که به صورت حرفه ای به این حوزه بپردازید ، قطعا میتونه درآمدی قابل توجهی براتون به دنبال داشته باشه.

 

یعنی انجام تمام مراحل بازاریابی که در بالا به اونها اشاره کردیم ، جهت جذب مشتری خارجی

 

عین مراحلی هست که برای بازاریابی داخلی داریم.با این تفاوت که در بازاریابی خارجی ، جهت ارسال نمونه محصول و فرآیند فروش (صادرات) ، تیم هایی به کمک شما میان تا تنها نباشید.

 

خیر؛

لزومی نداره که فرآیند صادرات رو خودتون انجام بدین.بلکه شرکتهیی در این بخش از کار به کمکتون میان.

اما اگه دوره های بازرگانی خارجی رو هم بیاموزید ، میتونید با تسلط بالایی ، کارتون رو به شرکتهای همکار بسپرید و یا خودتون به دیگر پرورش دهندگان ، خدمات بدین.

 

مشاوره ، آموزش ، قرار دادن شما در فضای کار عملی بازاریابی تحت پوشش مینی سالن ، ارتباط با شرکتهای همکار جهت طی فرآیند صادرات ،مذاکرات حضوری و تلفنی با خریداران خارجی از طرف شما ،  ارائه دفتر مشارکتی در کشورهای هدف و ...

 

نشست های باشگاه فارغ التحصیلان ، جهت جمع بندی شما برای انتخاب زمینه فعالیت بازاریابی، قبل از ورود به مرحله کار عملی بازاریابیه.اونهم تحت مشاوره های جناب مهندس سلیمانی

 

بله.

بدون کار عملی تحت پوشش مینی سالن ، نمیتونید به کار مسلط بشین و طی این مرحله ضروریه.

 

در باشگاه مدیران ، نشستهای آنلاین دائم با سایر مدیران بازاریابی دارید که بسیار به افزایش دانش و انتقال تجربه  به شما کمک میکنه.

از طرفی به صورت دوره ای با تولیدکنندگان و پرورش دهندگان نشست آنلاین دارید جهت ساماندهی محصولات تولیدیشون.

همچنین نشستهای دوره ای با بازرگانان دارید تا متناسب با اطلاعات اون عزیزان ، به ساماندهی امورات خودتون بپردازید.

و با همکاری و مشارکت باقی مدیران بازاریابی ، میتونید خدمات مشترک دریافت کنید مثل: تهیه دفتر در کشورهای هدف ، استخدام منشی مشترک و ... که به علت مشترک بودن هزینه ها، هزینه کمی براتون به دنبال داره.اما در عوض ، دارای دفتر و منشی و ... رسمی ، در کشورهای موردنظرتون هستید که اعتبار بسیار بالایی براتون به دنبال داره.

 

در باشگاه مدیران مزارع و مدیران بازاریابی ، به صورت دوره ای نشستی بین شما و سایر بازاریابان و پرورش دهندگان کل کشور برگزار میشه که باب شروع آشنایی شما با این دوستان خواهد بود.ضمن اینکه تیم تحقیقاتی مینی سالن هم بستر ارتباطی لازم خارج از سامانه رو در حد توان و امکان برای شما فراهم میکنه.

 

همانطور که در معرفی  شبکه اجتماعی سینباد گفتیم ، در سینباد ، به ثبت تمام اطلاعات تولیدی کشاورزان ، دامدارن و فعالان گردشگری کل کشور میپردازیم و جهت بازاریابی محصولات این عزیزان ، که بالغ بر 5میلیون نفر هستند ، از مدیران بازاریابی سامانه مشاغل، از جمله شما بهره میگیریم.

در واقع شما ، به دریایی از تولیدکنندگانی وصل میشین که به علت ندانستن اصول بازاریابی ، نیازمند کمک شما هستن و کمک شما ، هم خدمتی بزرگ به اونها محسوب میشه و هم سود خوبی برای خودتون به دنبال داره.

Please publish modules in offcanvas position.

در این سامانه ، برای بهبود عملکرد شما از کوکی استفاده میشه